Prezentacja "Nobliści polscy" Drukuj Email
środa, 07 stycznia 2009 08:43

Prezentację multimedialną pt. NOBLIŚCI POLSCY przygotowałyśmy z myślą o młodzieży szkolnej. Zaprezentowałyśmy w ciekawy sposób sześć sylwetek Polskich Noblistów (Skłodowska, Reymont, Sienkiewicz, Miłosz, Wałęsa ,Szymborska). Prezentacja zbiegła się z 25-leciem przyznania Pokojowej Nagrody Nobla Lechowi Wałęsie i była to znakomita okazja na przypomnienie idei przyznawania tejże nagrody, a także zaprezentowania naszych Polskich Noblistów.

Celem prezentacji było pogłębienie wiedzy dotyczącej ważnych postaci z polskiej sceny kulturalno- naukowo – politycznej, jak również zaprezentowanie sposobów wykorzystania różnych źródeł informacji (książka, czasopismo, a także Internet). Ważnym elementem była też forma, w jakiej chciałyśmy tę wiedzę przekazać - pokaz multimedialny, którego zakończeniem był Quiz jako sprawdzian zdobytych wiadomości.

Prezentację przygotowały :

mgr Swebocka Halina