W sobotę iławianie i turyści, dzieci i dorośli wspólnie bawili się podczas pierwszej edycji gry miejskiej „Szlakiem Kryształowej Groty nad Jeziorakiem”.

Gra nieprzypadkowo była związana tematycznie z bajką Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, w tym roku bowiem Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej obchodzi swoje 60-lecie.

Do zabawy zgłosiło się 8 pięcioosobowych drużyn. Uczestnicy musieli dotrzeć pieszo do dziewięciu punktów, przy których czekały na nich zagadki i zadania. I tak na przykład przy Galerii „Jeziorak” musieli wykazać się zręcznością przy łowieniu rybek, a przy Gimnazjum Nr 1 wiedzą i rozwiązać wcale nie łatwą krzyżówkę. Z kolei na stanowisku przed Ratuszem poznali uroki zawodu bibliotekarza przy alfabetycznym układaniu książek, a ponieważ miejsce zobowiązuje, w Starym Tartaku odgadywali smaki warzyw i owoców. Na niektórych stanowiskach nie było łatwo, zadania wymagały bowiem od drużyn pracy zespołowej oraz kreatywności, ale uczestnikom dopisywały humory – zabawa jest bowiem najważniejsza.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna „Ósemka”, która w nieco ponad 8 minut rozwiązała wszystkie zadania, drugie miejsce przypadło zespołowi „Dream–team”, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się drużyna „Rezolutne urwisy”.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę oraz zapraszamy za rok do zmagań z… Panem Kleksem.

Patronat nad grą objął Burmistrz Miasta Iławy – Adam Żyliński.

Nad prawidłowym przebiegiem gry czuwali z nami nasi partnerzy z: Wydziału Komunikacji Społecznej UM, Ośrodka Psychoedukacji, Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie w Iławie, Gimnazjum Samorządowego Nr 1 im. Mikołaja Kopernika, Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Polskich Olimpijczyków oraz Yotto Sushi Baru.

Wsparli nas: Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących.

Organizatorami zabawy byli: Urząd Miasta Iławy, Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie oraz Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 2 w Iławie im. Marii Konopnickiej.Facebook

Godziny otwarcia

poniedziałek: 1000 - 1800 wtorek: 1000 - 1800
środa: 900 - 1500
czwartek: 1000 - 1800
piątek: 1000 - 1800
sobota: 800 - 1500

Ilość odwiedzin


DzisiajDzisiaj0
WczorajWczoraj73
W tym tygodniuW tym tygodniu299
W tym miesiącuW tym miesiącu550
ŁącznieŁącznie3360921