ks go.jpg

" Explorer Academy "
Wyd. FK Olesiejuk

"Niesamowita książka! Akademia Odkrywców to wykwintna uczta zarówno dla umysłu,
jak i dla serca – zapierająca dech w piersiach, inspirująca historia z wyrazistymi bohaterami,
niezwykłymi miejscami, poruszająca najważniejsze tematy.
Nie zwlekajcie – dajcie się ponieść tej opowieści! "
T.A. Barron, autor cyklu „Merlin”

Dwunastoletni Cruz Coronado opuszcza dom na Hawajach,
by wraz z grupką dzieciaków z całego świata podjąć naukę w prestiżowej
akademii odkrywców. Tym samym dołącza do kolejnego pokolenia wielkich podróżników,
na których czekają przygody, niebezpieczeństwa i zapierająca dech w piersiach międzynarodowa misja.
Jednak dla Cruza stawka jest znacznie wyższa. Gdy tylko przekracza próg Akademii,
odkrywa, że jego rodzinę łączy coś z pewną tajemniczą organizacją… Między pasjonującymi lekcjami,
łamaniem szyfrów, nawiązywaniem nowych przyjaźni i niesamowitymi wirtualnymi ekspedycjami musi znaleźć czas,
by odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie: Kto chce go dopaść… I dlaczego?

ks1.jpg

Hitchcock Fleur
" Chłopiec, który latał "
Wyd. Zielona Sowa

Anglia, XIX w., początek ery przemysłowej.
Spełnienie ludzkich marzeń o lataniu jest na wyciągnięcie ręki,
wynalazcy ścigają się, kto pierwszy skonstruuje latającą maszynę.

Athan, spragniony przygód chłopiec z biednej rodziny, także śni o lataniu.
Jest pomocnikiem pana Chena, wynalazcy i naukowca, z którym w sekrecie buduje latającą maszynę.
Kiedy pan Chen zostaje zamordowany, Athan postanawia, że nie może dopuścić,
by bezcenne projekty i elementy maszyny wpadły w niepowołane ręce.
Tym samym jednak Athan sprowadza na swych bliskich i przyjaciół ogromne niebezpieczeństwo.
Staje przed wyborem: marzenia o lataniu czy rodzina? Co wybierze? Kto zamordował pana Chena?
Komu pierwszemu uda się wznieść w przestworza?

Szybkie tempo opowieści, sprawnie opowiedziana fabuła, kryminalna zagadka i wyraziści bohaterowie
składają się na atrakcyjność tej książki, która trzyma w napięciu do ostatniego rozdziału.

ks1_0001.jpg

Polak Aleksandra
" Król Kier "
Wyd. Czwarta Strona

Nocni Łowcy, Supernatural, Caraval – brzmi znajomo?
Sięgnij po serię "Circus Lumos" i daj się oczarować!
Alicja jest w ostatniej klasie liceum, do tej pory jej życie przebiegało spokojnie,
by nie powiedzieć, że nudno. Jednak los bywa przewrotny, a seria nieprzewidzianych zdarzeń rzuca ją na głęboką wodę
magii i miłości. Kiedy poznaje Hadriana z Circus Lumos, wie, że nic nie będzie takie jak dawniej.
Demony atakują waszą duszę, niszczą was od wewnątrz.
Budują w ludziach zło i tak zakorzeniają się w świecie.
Im więcej w ludziach ciemności, tym ciemniejszy robi się świat. Im bardziej się im poddajecie,
tym są silniejsze. Pokonać je można tylko swoją własną światłością. Sercem.

ks1_0002.jpg

Poston Ashley
" Geekerella "

Pokochaj magię fandomu! Elle Wittimer jest geekiem,
a jej całe życie to Starfield, klasyczna seria science fiction.
Kiedy dziewczyna dowiaduje się o konkursie na cosplay do ukochanego filmu,
musi wziąć w nim udział. Z oszczędnościami z pracy w food trucku Magiczna Dynia i w starym kostiumie ojca,
Elle wyrusza w podróż zdeterminowana, by wygrać. Nie spodziewa się jednak,
że poza walką o pierwsze miejsce w konkursie, przyjdzie jej stoczyć bitwę o czyjeś serce.

ks1_0003.jpg

Lockhart E.
" Kłamczucha "
Wyd. Czwarta Strona

Nowa powieść autorki "Byliśmy łgarzami". Kryminał psychologiczny pełny suspensu,
intryg i nieczystych zagrywek. E. Lockhart stworzyła porywającą historię młodej kobiety,
której diaboliczne umiejętności stały się przepustką do wygodnego życia.

"Tej ekscytującej, pięknej i piekielnie mądrej książki absolutnie nie da się zapomnieć".
John Green, autor bestsellerowej książki "Gwiazd naszych wina".

"Połkniesz ją od razu w całości".
Gayle Forman, autor bestsellerowego "Zostań, jeśli kochasz"

"Ambitna powieść z intrygującą bohaterką, sprytnie skonstruowaną fabułą i doskonałym stylem".
"The New York Times Book Review"

"Nie da się od niej oderwać. Lepiej zapamiętaj ten tytuł. To opowieść o skrywającej mroczny sekret dziewczynie,
 z zaskakującym, lecz satysfakcjonującym zakończeniem".
"Entertainment Weekly"

"Fascynująca, wysmakowana... Pełna zwrotów akcji i doskonale napisana".
"The Wall Street Journal"

ks1_0004.jpg

Bell Eric
" Alan Cole nie tańczy "
Wyd. YA!

Po ujawnieniu orientacji seksualnej w szkole Alan jest wciąż prześladowany przez swojego największego wroga – Rona.
Może jednak liczyć na wsparcie oddanych przyjaciół – Zacka i Madisona. Niestety wciąż nie zdobył się na odwagę,
aby wyjawić prawdę o sobie rodzicom. Odważnie stawia więc czoła wszelkim niepowodzeniom i nieśmiało marzy,
aby rozwijać się artystycznie. Ku jego zaskoczeniu staje przed szansą wzięcia udziału w prestiżowym kursie malarstwa.
Tyle że w zamian za spełnienie tego marzenia, apodyktyczny ojciec chce, aby syn zabrał na szkolną potańcówkę córkę jego szefa.
Dla Alana to koszmar, nie dość, że ma dwie lewe nogi, nie lubi dziewczyn,
to jeszcze zdecydowanie wolałby poświęcić swój czas na rozwijanie znajomości z nowym chłopakiem w szkole.
Paradoksalnie postawienie pierwszego kroku na parkiecie może okazać się również pierwszym krokiem do pełnej samoakceptacji.
To opowiedziana z humorem opowieść o przyjaźni, rodzinie i różnych obliczach odwagi.

sobota: Nieczynne