1.jpg

Autor: Karine Giébel

Tytuł: Czyściec niewinnych

Wydawnictwo: Sonia Draga

To miał być skok stulecia. Trzech opryszków: Raphaël, Will, Fred i prostytutka Christel napadają na sklep jubilerski i kradną łup wartości 30 milionów euro. Dochodzi do starcia z policją, jeden z przestępców zostaje ciężko ranny, ale udaje im się zbiec. Szukają pomocy i schronienia na francuskiej wsi. Tu postanawiają wziąć zakładnika...

 

 

 2.jpg

Autor: Bronisław Wildstein

Tytuł: Dom wybranych

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Dom wybranych potraktować można jako rodzaj powieści kryminalnej. To poszukiwanie intelektualnego guru Polski, który zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. W tym samym czasie, w telewizji, realizowany jest wymyślony przez niego reality show "Młyn nadziei". W powieści zaglądamy za kulisy działań ludzi mediów, jej bohaterów, którzy preparują dla nas obraz świata.

 

 

3.jpg

Autor: Penny Vincenzi

Tytuł: Doskonałe dziedzictwo

Wydawnictwo: Świat Książki

House of Farrell to słynna na świecie firma kosmetyczna prowadzona przez założycielkę, legendarną Athinę Farrell. W eleganckim sklepie w Berkeley Arcade lojalna Florence Hamilton sprzedaje kosmetyki firmy, zachowując wielką dyskrecję. Wszystkie sekrety są u niej bezpieczne.

 

 

4.jpg

Autor: Krzysztof Piskorski

Tytuł: Czterdzieści i cztery

Wydawnictwo: Wydawnictwo literackie

Nowa, długo oczekiwana powieść Krzysztofa Piskorskiego, laureata nagrody Zajdla oraz dwóch Złotych Wyróżnień nagrody Żuławskiego. Autor "Cieniorytu" rozwija tym razem wizję świata, w którym niezwykła technologia miesza się ze słowiańską magią oraz epoką narodowych powstań i wielkiej emigracji. Trudno nie zgodzić się z Jackiem Dukajem – to ponownie „światotwórstwo najwyższej klasy”!

 

 

5.jpg
Autor: Lidia Mariotti

Tytuł: Druga szansa

Wydawnictwo: Edipresse Książki

Monika Borecka, agentka gwiazd, ma wszystko: karierę, pieniądze, pozycje w showbiznesie, przystojnego narzeczonego… I traci to… w jeden wieczór. Co zrobi ze swoim życiem? Książkowa wersja serialowego hitu TVN, który śledziły ponad dwa miliony widzów, wydana w dniu premiery jego drugiej serii. Wreszcie się dowiemy, co naprawdę czuła Borecka!

 

 

6.jpg

Autor: Remigiusz Mróz

Tytuł: Ekspozycja

Wydawnictwo: Filia

Termin "ekspozycja" ma przynajmniej pięć znaczeń. Podobnie wieloznaczny jest każdy krok mordercy.
Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok – na ramionach krzyża powieszono nagiego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że zabójca nie zostawił żadnych śladów.
Sprawę prowadzi niecieszący się dobrą opinią komisarz Wiktor Forst. Zanim tamtego ranka stanął na Giewoncie, wydawało mu się, że widział w życiu wszystko. Tropy, jakie odkryje wraz z dziennikarką Olgą Szrebską, doprowadzą go do dawno zapomnianych tajemnic… Winy z przeszłości nie dadzą o sobie zapomnieć. Okrutne zbrodnie muszą zostać odkupione.

 

 

7.jpg
Autor: Miles Cameron

Tytuł: Czerwony Rycerz

Wydawnictwo: Wydawnictwo Mag

Zapomnijcie o Jerzym i smoku. Zapomnijcie o sir Lancelocie i rycerskich opowieściach. To będzie brudna robota. Poleje się krew, pofruną flaki. Oto najemny rycerz, jakiego jeszcze nie widzieliście. Dwadzieścia osiem florenów miesięcznie to wygórowana opłata dla człowieka, który ma stawić czoło Dziczy. Dwadzieścia osiem florenów miesięcznie to stanowczo za mało, kiedy w bitewnym tumulcie szczęki wiwerny zatrzaskują się człowiekowi na hełmie i potwór zaczyna mu odgryzać głowę.

 

 

8.jpg

Autor: Altinyeleklioglu Demet

Tytuł: Tajemnice dworu sułtana Hurrem. Tom 2. Słowiańska odaliska

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B

Przepowiednia starej sułtanki Guldane, dotycząca wielkiej przyszłości Aleksandry, zaczyna się spełniać. Pochodząca z Rusi odaliska trafia do pałacu władcy Imperium Osmańskiego. Sulejman zdaje się nie widzieć świata poza rudowłosą pięknością, której nadaje imię Hürrem. Młoda kobieta zachodzi w ciążę, a sułtan szykuje się do wojny.

 

 

 

9.jpg

Autor: Wulf Dorn

Tytuł: Koszmarna cisza

Wydawnictwo: Wydawnictwo Sonia Draga

Nagranie magnetofonowe, które się nagle urywa i następuje nieznośna cisza. Tylko tyle zostało Janowi Forstnerowi po młodszym bracie. Dwadzieścia trzy lata temu Sven przepadł bez wieści. Tej samej nocy w tajemniczych okolicznościach zginął też ojciec chłopców. Oba zdarzenia nigdy nie zostały wyjaśnione. Gdy Jan wraca do rodzinnego miasta, przeszłość znowu go dopada. Tajemnicze samobójstwo młodej kobiety naprowadza go na ślad koszmarnej tajemnicy.

 

 

10.jpg
Autor: Paul Kalanithi

Tytuł: Jeszcze jeden oddech

Wydawnictwo: Wydawnictwo literackie

Poruszająca historia genialnego neurochirurga, który pewnego dnia stał się pacjentem
Opowieść o odchodzeniu w zgodzie z sobą i ze światem
Międzynarodowy fenomen wydawniczy
Numer 1 na liście bestsellerów "New York Timesa"

 

 

11.jpg
Autor: Marta Dzido

Tytuł: Kobiety solidarności

Wydawnictwo: Świat książki

Kiedy w sierpniową sobotę 1980 roku zadowoleni z podwyżki robotnicy zakończyli strajk i chcieli wyjść ze Stoczni Gdańskiej, to one zamknęły bramy, tym samym rozpoczynając strajk solidarnościowy. Podobno na murze stoczni wisiał transparent z napisem „Kobiety nie przeszkadzajcie nam, my walczymy o Polskę." One odważyły się przeszkodzić. Miały przed sobą najlepsze lata życia. Młode kobiety, które zamiast spokoju i stabilizacji wybrały bunt. Próbowano niszczyć ich małżeństwa. Straszono, że jak nie pójdą na współpracę z bezpieką, ich dzieci trafią do domu dziecka, albo spotka je nieszczęśliwy wypadek.

 

 

12.jpg

Autor: Emelie Schepp

Tytuł: Biały trop

Wydawnictwo: Media Rodzina

Druga część przygód znanej już polskim czytelnikom prokurator Jany Berzelius. W bestsellerowych Naznaczonych na zawsze Jana odkryła szokującą prawdę o swojej przeszłości, która okazała się znacznie mroczniejsza i bardziej krwawa, niż kobieta mogła sobie wyobrazić. Teraz postanawia zamknąć te drzwi, przeszłość jednak nie daje o sobie zapomnieć. Jana prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa, a trop wiedzie do człowieka, którego prokurator wolałaby nie pamiętać... Jana rozpoczyna niebezpieczną grę, której przyświeca jeden cel – dotrzeć do mężczyzny, zanim odnajdzie go policja.

 

 

13.jpg

Autor: Maria Łysiak

Tytuł: Alfabet matki Teresy z Kalkuty

Wydawnictwo: Wydawnictwo M

Autorka w swojej książce zawarła nigdy dotąd nie publikowane anegdoty i historie o św. Matce Teresie z Kalkuty. Wypowiedzi przekazywane siostrom w ramach formacji, ułożone tematycznie, dotyczą kluczowych zagadnień w życiu każdego wierzącego: miłości, modlitwy, pomocy bliźniemu itp. W postaci krótkich haseł zostały uporządkowane alfabetycznie i stanowią krótki przewodnik życia chrześcijańskiego.

 

 

14.jpg

Autor: Péter Gárdos

Tytuł: Gorączka o świecie

Szwecja, rok 1945. Dwudziestopięcioletni Miklós trafia z obozu koncentracyjnego Bergen-Belsen na Gotlandię. W obozie rehabilitacyjnym okazuje się, że jest śmiertelnie chory: jego lekarz daje mu tylko sześć miesięcy życia. Miklós wypowiada swojemu losowi wojnę. Wysyła listy do stu siedemnastu Węgierek przebywających w szwedzkich szpitalach, w nadziei na to, że znajdzie miłość swojego życia....

 

 

15.jpg

Autor: Anna McPartlin

Tytuł: Gdzieś tam w szczęśliwym miejscu

Wydawnictwo: HarperCollins

Zerkam niespokojnie na widownię. Czy znajdę dość sił, by opowiedzieć ludziom o moim synu?
Jeremy był dobrym, wrażliwym chłopcem, kochałam go tak, jak potrafią tylko matki. Mam poczucie winy, bo daleko mi do ideału. Za długo tkwiłam w związku z jego ojcem-katem, który terroryzował mnie przez lata. 

Facebook

Godziny otwarcia

poniedziałek: 1000 - 1800 wtorek: 1000 - 1800
środa: 900 - 1500
czwartek: 1000 - 1800
piątek: 1000 - 1800
sobota: 800 - 1500

Ilość odwiedzin


DzisiajDzisiaj12
WczorajWczoraj100
W tym tygodniuW tym tygodniu409
W tym miesiącuW tym miesiącu3228
ŁącznieŁącznie3262892