Wakacje w bibliotece - słoneczny sierpień 8-)

Za nami drugi turnus Wakacji w Bibliotece. Po raz kolejny nie zabrakło śmiechu, atrakcji, pięknej, wakacyjnej pogody oraz oczywiście wyśmienitej zabawy!

Wspaniałym doświadczeniem był dla nas udział w Literackim Wehikule czasu, podczas którego dzieci miały możliwość stworzenia swoich zakładek książkowych, pozowania do zdjęć przebrane za postacie z książek oraz wzięcia udziału w grze miejskiej. Przewidziane nagrody za najszybsze rozwiązanie gry zdobyło wielu z naszych podopiecznych :)

Ulgi w te gorące dni dostarczały nam kąpiele na basenie oraz plaży. Nie zabrakło oczywiście wspaniałych prac plastycznych, które dzieci wykonywały jak prawdziwi artyści. Rozwijaliśmy swoje umiejętności w decoupage, rysowaliśmy swoje własne graffiti, ulubionych bohaterów z bajek oraz książek a także pastelowe pejzaże na prawdziwych sztalugach! Po raz kolejny zajęcia przygotowała dla nas pani Prezes Stowarzyszenia SART gdzie mogliśmy stworzyć arcydzieła tylko za pomocą naturalnych barwników występujących w przyrodzie. Pomimo, iż są wakacje, udało nam się również przemycić odrobinę wiedzy na temat historii oraz legend naszego miasta podczas zwiedzania iławskiego ratusza i pięknego, zabytkowego kościoła pw. Przemienienia Pańskiego. Wybraliśmy się również w poszukiwanie nieznanych nam roślin i ziół, z których dzieci stworzyły profesjonalne zielniki, opisując każdy ze znalezionych skarbów. Co tu dużo pisać - bawiliśmy się przednie - a to jeszcze nie koniec. Przed nami III, ostatni już turnus. Nie możemy się doczekać! :)

sobota: Nieczynne