Szanowni Państwo

Uprzejmie proszę o zamieszczenie informacji o pikniku

 

 

Poczuj literaturę wszystkimi zmysłami

Ulubieni bohaterowie na ulubionych koszulkach, gry planszowe, deser Mamusi Muminka, warsztaty czytania i fragmenty popularnych książek oraz Gra Miejska – to i wiele innych atrakcji czeka nas na pikniku „Poczuj literaturę wszystkimi zmysłami” na Osiedlu XXX lecia w okolicy ODK -  Filii Nr 2 MBP, Iława, ul. M. Curie–Skłodowskiej 26a.

Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie zaprasza w środę 20 lipca na piknik „Poczuj literaturę wszystkimi zmysłami”. Forma pikniku będzie polegała na odwiedzaniu tzw. stacji.

Wśród stacji znajdą się:

 

Stacja „Spotkanie z bajką czytaną” – na tej stacji aktorka Irena Adamiak będzie czytała dzieciom i młodzieży wybrane fragmenty książek. Tematyka będzie różna, ale fabuła będzie wciągająca, pouczająca i zmuszająca do refleksji. Będzie to literatura dziecięca i młodzieżowa, zarówno polska i zagraniczna.

 

Stacja „Bajeczna moda” – zajęcia plastyczne z instruktorką Anną Duksztą, polegające na ozdabianiu koszulek i toreb ekologicznych motywami pochodzącymi z literatury dziecięcej i młodzieżowej. Dzieci mogą przynieś swoją ulubioną książkę z ilustracjami i z pomocą instruktorki przenieść ją na materiał.

 

Stacja „Poczytajmy i pograjmy” – stacja, na której będzie można pograć w gry planszowe oparte się na fabule literackiej. Rozegranie partii gry będzie więc okazją do zapoznania się z fragmentami bądź ogólnym zarysem fabuły, dzięki czemu może stanowić impuls do sięgnięcia po daną pozycję książkową w przyszłości.

 

Stacja „Literackie przysmaki” – stacja kulinarna, na której będzie można poznać przepisy potraw pochodzące z klasyki literatury. Dla dzieci jest to niesamowita frajda móc przygotować np. ulubiony deser Mamusi Muminka, Bułeczki Pippi Pończoszanki czy Groźne ciasto kapitana Haka. Na stacji będzie dostępnych wiele takich bajkowych przepisów, których wstępem będzie fragment danej książki.

 

Stacja „Zostań mistrzem czytania” – stacja edukacyjna, na której autorka podręczników do języka polskiego i poradnika "Warto czytać" zdradzi tajniki techniki szybkiego i poprawnego czytania. Będzie można poddać się również badaniu, którego wyniki wskażą poziom opanowania techniki czytania i sposoby rozwiązania ewentualnych problemów. Dla chętnych quiz o tytuł najlepszego znawcy lektur z dzieciństwa.

 

Stacja „Literatura w sieci” – na tej stacji specjalista ds. nowych mediów udowodni, że Internet i technologia nie zawsze maja negatywny wpływ na dzieci i młodzież. Internet może stanowić całkowicie darmowy dostęp do wielu atrakcyjnych pozycji książkowych dla odbiorców w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Ponadto specjalista zaprezentuje działanie wielu aplikacji ułatwiających wyszukiwanie, pobieranie i czytanie e­-booków, które stają się coraz popularniejsze.

 

Stacja „Poleć książkę” – na specjalnej tablicy chętni będą mogli przykleić fiszki z tytułem, autorem i krótkim opisem książki, którą chcieliby zarekomendować innym.

 

GRA MIEJSKA PN. ”Z DALA OD KLAWIATURY, A BLIŻEJ LITERATURY”

Zadaniem uczestników będzie odwiedzanie tzw. miejsc strategicznych, na których będą musieli rozwiązać zadanie (m.in. rebusy, krzyżówki, kalambury, gra memory, zagadka graficzna), za co otrzymają wskazówkę pomocną w rozwiązaniu zagadki. Gra zostanie rozegrana w przestrzeni miejskiej. Nie zabraknie w niej elementów klasycznych podchodów, happeningu, a nawet gry komputerowej.

W grze miejskiej mogą wziąć udział osoby indywidualne lub zorganizowane grupy max 5 osobowe.

 

Przy braku sprzyjającej pogody impreza odbędzie się w budynku ODK, Iława, ul. M. Curie -Skłodowskiej 26a.

 

Więcej informacji: Filia Nr 2 MBP, tel. 89 649 16 33 

Facebook

Godziny otwarcia

poniedziałek: 1000 - 1800 wtorek: 1000 - 1800
środa: 900 - 1500
czwartek: 1000 - 1800
piątek: 1000 - 1800
sobota: 800 - 1500

Ilość odwiedzin


DzisiajDzisiaj3
WczorajWczoraj82
W tym tygodniuW tym tygodniu488
W tym miesiącuW tym miesiącu2241
ŁącznieŁącznie3329934