lingua-logo.png

Lingua paguet to nasza nowa inicjatywa – to „klub”, w którym spotkamy pasjonatów nauki języków, a nasze spotkania nie będą miały formy wykładu, lecz swobodnej dyskusji.

My – to Bożena Kasiułajtis oraz Grzegorz Olszewski i nasza fachowa pomoc, specjalista od duszy i myślenia – pan Mariusz Grossmann.

Naszą ofertę kierujemy głównie do osób dorosłych, które odważą się spojrzeć na problem uczenia się w sposób trochę inny niż tradycyjne metody.

Naszym celem nie jest nauka jakiegokolwiek języka, lecz pomoc w uświadomieniu sobie problemów związanych z procesem uczenia się w tym przede wszystkim nauki języków. Chcemy „pokazać” w jaki sposób działa mózg: jak, dlaczego i co pamiętamy, ale także dlaczego zapominamy... Pokażemy i przećwiczymy techniki wspomagające zapamiętywanie. Przedyskutujemy odwieczny dylemat: „na pamięć czy na rozum”. Przyjrzymy się roli koncentracji i relaksu w procesie nauki.

MY będziemy oczywiście omawiać te zagadnienia w odniesieniu do nauki języków obcych (ale przydadzą się one również w nauce z innych dziedzin) i dlatego skoncentrujemy się na metodach, podręcznikach, materiałach do nauki języków obcych.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w Filii Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie, ul. M.C. Skłodowskiej 26a, w czwartek 14 stycznia 2016 roku o godz. 18:00 i jego tematem będzie MÓZG: jak działa, jak można usprawnić jego działanie oraz jakie jego możliwości. Ot, taka „instrukcja obsługi mózgu”....

Drugie spotkanie poświęcimy w całości problemom związanym z nauką języków obcych: przedyskutujemy metody, te pojawiające się na rynku „cudowne” materiały i ich efektywne wykorzystanie. Pokażemy te materiały, z których sami korzystamy i zapraszamy uczestników do pokazania, z czego i jak sami korzystają, a my podpowiemy jak zrobić to efektywniej.

Naszym zamiarem jest również rozszerzenie zainteresowania językami obcymi i całym obszarem zjawisk związanych z danym językiem: kraj, trochę kultury, możliwości kontaktu. Tu też liczymy na uczestników: macie pomysł, problem – zgłoście, zajmiemy się nim wspólnie.

Zapraszamy głównie osoby dorosłe, które chciałyby efektywniej wykorzystać swoje możliwości intelektualne, najlepiej ucząc się języków obcych. Ale oczywiście każdy: młody lub mniej młody, nauczyciel czy uczeń, humanista czy inżynier – może coś wnieść oraz rozszerzyć horyzonty swoje i nasze.

 

Członków Klubu Lingua paquet zapraszamy do dyskucji na forum: lingua.biblioteka.ilawa.pl

Facebook

Godziny otwarcia

poniedziałek: 1000 - 1800 wtorek: 1000 - 1800
środa: 900 - 1500
czwartek: 1000 - 1800
piątek: 1000 - 1800
sobota: 800 - 1500

Ilość odwiedzin


DzisiajDzisiaj8
WczorajWczoraj28
W tym tygodniuW tym tygodniu258
W tym miesiącuW tym miesiącu1690
ŁącznieŁącznie3375058